Wideodomofon to starszy brat popularnego domofonu, który zapewniał kontakt pomiędzy osobą dzwoniącą, stojącą przy wejściu do domu, posesji, a nami, właścicielami obiektu którzy decydują czy daną osobę wpuścimy. Wideodomofon stworzony został z myślą o wszystkich użytkownikach którzy nie tylko chcą usłyszeć osobę wchodzącą, tak jak odbywa się to przy domofonie, ale również chcą ją zobaczyć na podłączonym monitorze.

Podstawowy system wideodomofonowy składa się z poniższych elementów:

  • Panel zewnętrzny inaczej zwany panelem bramowym lub bramofonem. Jest to urządzenie które montujemy przed wejściem do naszego domu czy też na posesję przy furtce lub bramie. Dzięki zastosowanej w nim kamerze, obraz zostaje przesłany do monitora lub telefonu w zależności od typu monitora.
  • Monitor jest urządzeniem wewnętrznym montowanym na ścianę lub ustawianym na specjalnych podkładkach biurkowych. Wielu producentów posiada bardzo różne monitory z różną funkcjonalnością jednak najważniejszą rzeczą jest wielkość ekranu oraz możliwość zapisywania zdjęć i krótkich nagrań wideo osób które nas odwiedzały lub przechodziły przed naszym domem.

Niektórzy producenci tacy jak PROCOMM czy VIDOS, dają możliwości rozbudowy systemu o dodatkowe kamery CCTV, panele bramowe, monitory, unifony czy też sterowanie bramą wjazdową lub garażową. Dzięki takim możliwością system wideodomofonowy może być wykorzystany jako prosty system automatyki domowej ułatwiający nam codzienne życie.

Jaki sprzęt wybrać aby być najbardziej zadowolonym z zakupu?

Przede wszystkim musimy zastanowić się jaka funkcjonalność jest nam potrzebna. Jeśli oczekujemy od wideodomofonu tylko podglądu osoby dzwoniącej możemy wybrać prosty system. Natomiast jeśli chcemy sterować bramą, otwierać drugą furtkę, czy też posiadać możliwość rozbudowy, najlepiej wtedy zwrócić się do eksperta o pomoc w doborze urządzenia.

Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze wideodomofonu?

Szczególną uwagę należy zwrócić na instalację jaka jest wymagana do podłączenie urządzenia, jeśli instalacji jeszcze nie ma to możemy ją dobrać przy wyborze zestawu, natomiast jeśli instalacja już została wykonana należy dobrać do niej urządzenie.

Drugim bardzo ważnym czynnikiem jakim powinniśmy się kierować przy wyborze jest kąt widzenia kamery, im jest on większy tym lepiej dla nas, ponieważ wtedy na ekranie monitora widzimy zdecydowanie większy obszar przed kamerą.

Kolejnym elementem jest podświetlenie nocne zamontowane w kamerze, najlepiej w tym wypadku wybrać diody podczerwieni które nie będą oślepiały osoby odwiedzającej a nam pozwolą widzieć osobę w nocy.

Ważnym częścią przy wyborze jest również sposób montażu panela bramowego, możemy tu wyróżnić montaż natynkowy lub podtynkowy w zależności od słupka czy też ściany na której zostanie on zamontowany.

Elementem bardzo przydatnym przy wideodomofonie jest również pamięć obrazów i filmów, dzięki której system zarejestruje zdjęcie osoby, która chciała nas odwiedzić podczas naszej nieobecności w domu.

Dokonując wyboru możemy również spotkać się z panelami bramowymi wyposażonymi w czytniki zbliżeniowe lub zamek szyfrowy dzięki którym przy wejściu domownika nie będzie zachodziła potrzeba użycia klucza.

Powyższe informację to jedynie część funkcjonalności jakie dają nowoczesne wideodomofony, więc jeśli nie wiesz co wybrać skontaktuj się ze specjalistami eltrox.pl, oni pomogą dobrać system skrojony do twoich oczekiwań.

Skontaktuj się z naszym specjalistą
Damian Wojtysek
numer telefonu: 504 904 542
adres e-mail: [email protected]

Filtry
Kategorie
Loading...
34 387 29 92