Lato w pełni = Wymarzony urlop!

Wreszcie! Wyczekany, zaplanowany, wytęskniony, idealny! Wizja wakacyjnego wyjazdu często towarzyszy nam już kilka miesięcy przed jego planowaną datą. Marzymy o złotym piasku, beztroskim lenistwie, czy górskich wędrówkach.  Dokładnie planujemy każdy aspekt urlopu – organizujemy opiekę dla naszych czworonożnych przyjaciół,  dokupujemy niezbędne akcesoria i szczegółowo planujemy zawartość walizki.

„Urlopie – nadchodzę!” – niemal wyrywa nam się z gardła.

Aby zachować komfort podczas wakacyjnych wojaży i nie narażać się na dotkliwe w skutkach niespodzianki po powrocie, powinniśmy także wyjątkowo dokładnie zadbać o bezpieczeństwo naszego domu podczas nieobecności wszystkich domowników.  Dom jest dla nas źródłem bezpieczeństwa, azylem, naszym miejscem na ziemi, dlatego nie pozwólmy sobie na ich utratę poprzez świadomość, że podczas naszej nieobecności nieproszeni goście buszowali po naszych wnętrzach. Taka poczucie może być równie dotkliwe, co straty materialne.

Niestety, często zdarza się, że do włamań dochodzi z powodów naszych zaniedbań, które mogą przybierać różne formy. Jeśli chcesz odpowiednio zabezpieczyć swój dom w czasie urlop, koniecznie zapoznaj się z naszymi wskazówkami.Istnieje kilka sposobów na to,  aby zabezpieczyć nasz dom przed nieproszonymi gośćmi.

Do najprostszych należy z pewnością pomoc sąsiedzka. Jeśli mamy znajomych, zaufanych sąsiadów bardzo możliwe, że sami zaproponują nam pomoc i zaoferują się, że podczas naszej nieobecności będą doglądać naszego domu. Serdeczny sąsiad może być tutaj nieocenioną pomocą. Od czasu do czasu może także zapalić światło w naszym domu, czy spędzić trochę czasu na terenie naszej posesji (np. podlać kwiaty),aby ewentualni nieproszeni goście – nawet jeśli mieli złe zamiary – szybko z nich zrezygnowali, widząc  że domownicy są jednak obecni. Takie stare, sąsiedzkie sposoby są zazwyczaj bardzo skuteczne.

Jeśli nie znamy naszych sąsiadów zbyt dobrze, nasz wyjazd może stać się świetnym pretekstem, aby poznać ich nieco lepiej a przy okazji poprosić o pomoc. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że nie będą mieli nic przeciwko temu, aby od czasu do czasu zwrócić większą uwagę na to, co dzieje się na naszej posesji. Zostawianie takich spraw tylko i wyłącznie na głowie naszych sąsiadów nie jest jednak zbyt dobrym pomysłem.

Pamiętajmy o tym, aby przed wyjazdem zwrócić szczególną uwagę na stan naszych drzwi, zamków, czy blokad antywłamaniowych. Sprawdźmy też stan alarmu.Jeśli do tej pory nie korzystaliśmy z usług firmy ochroniarskiej, zdecydowanie warto zdecydować się na taki krok. W zależności od naszej lokalizacji, pracownicy firmy ochroniarskiej potrzebują z reguły tylko kilku minut od momentu włączenia sygnału alarmowego, aby dojechać do naszej posesji. Jest to inwestycja, którą zdecydowanie należy przemyśleć, zwłaszcza jeśli często wyjeżdżamy. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest to, że dzięki współpracy z firmą ochroniarską możliwe będzie umieszczenie w widocznym miejscu komunikatu o tym, że obiekt jest chroniony. Taka tabliczka może skutecznie ostudzić zapał nie jednego rabusia, zapewniając nam spokój na urlopie.

Jeśli lubimy podróżować i często opuszczamy dom warto zainwestować w najlepszej jakości drzwi antywłamaniowe – solidne, z niezbędnymi atestami będą skuteczną barierą dla złodziei , choćby do czasu przyjazdy firmy ochroniarskiej. Przed wyjazdem zadbajmy także o to, żeby dobrze zamknąć wszystkie okna, drzwi i bramy. Szczególnie zwróćmy uwagę na pomieszczenia typu: piwnica, wszelkiego rodzaju pomieszczenie gospodarcze, spiżarnia, pralnia czy garaż. Zadbajmy w odpowiednie sposób o zabezpieczenie drzwi frontowych oraz balkonowych. Niezabezpieczone, mogą stać się dla rabusiów świetną furtką, dzięki której dostaną się do wnętrza domu.

Starajmy się także na co dzień dbać odpowiednio o swoją prywatność. W czasach, w których króluje internet i wszelkiego rodzaju portale społecznościowe, można odnieść wrażenie, że nikt tak naprawdę nie jest anonimowy. Wiele osób publikuje w sieci prywatne zdjęcia z zagranicznych wycieczek, chwali się najnowszym sprzętem rtv czy agd, udostępnia zdjęcia mieszkania czy domu, precyzyjnie instruując w jaki sposób można się tam dostać.

Jesteśmy pewni, że dla złodzieja nie ma lepszej zachęty! Nie dość, że będzie on wiedział gdzie mieszkamy, dostanie też informacje na temat tego, co znajdzie w naszym mieszkaniu. Tylko krok do tego, by stracić cały dobytek!

Jeśli chcesz zwiększyć bezpieczeństwo swojego domu czy mieszkania pamiętaj o tym, aby nigdy nie chwalić się w internecie  swoim stanem posiadania!

Zabezpieczenie domu w odpowiedni sposób, da nam z pewnością komfort beztroskiego wypoczynku, który jest nam bardzo potrzebny do tego, aby zregenerować siły i odpocząć od trudów codzienności.

Dlatego warto zadbać o to przed wyjazdem, zamiast później martwić się na zapas. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo, ale pamiętajmy przy tym, aby przede wszystkim nie dać się zwariować. A czasem o to nie jest tak trudno!

Filtry
Kategorie
Loading...
34 387 29 92