Raty

1

Wnioskowanie o kredyt

Podczas finalizacji zakupu, wybierz opcję „Alior Raty” jako metodę płatności. Zostaniesz przekierowany do wniosku kredytowego, który należy wypełnić i wysłać, klikając przycisk „Wyślij wniosek”.

2

Decyzja kredytowa

Po przesłaniu wniosku, otrzymasz decyzję kredytową zarówno na ekranie, jak i na adres e-mail podany w wniosku. W przypadku pozytywnej decyzji, zostanie wyświetlona oferta kredytowa. Przejrzyj ją i kliknij „Dalej”, aby kontynuować proces.

3

Zawarcie umowy

Wybierz metodę potwierdzenia tożsamości wskazaną przez bank. Następnie pobierz i zapoznaj się z umową kredytową oraz formularzem informacyjnym. Kliknij „Zawieram umowę” i podaj kod SMS otrzymany na podany wcześniej numer telefonu, aby zatwierdzić umowę.

4

Finalizacja procesu kredytowego

Po zatwierdzeniu umowy, bank wyśle Ci umowę na podany adres e-mail oraz uruchomi kredyt, o czym zostaniesz poinformowany również za pośrednictwem SMS-a.

Najczęściej zadawane pytania

Akceptujemy poniższe źródła dochodów:

 • umowa o pracę,
 • działalność gospodarcza,
 • działalność rolnicza,
 • emerytura, zasiłek przedemerytalny,
 • renta,
 • kontrakt wojskowy,
 • kontrakt menedżerski,
 • pełnienie funkcji prezesa, członka zarządu,
 • pełnienie funkcji radnego/posła,
 • renta rodzinna (z wyłączeniem renty rodzinnej na okres nauki),
 • umowa zlecenia, umowa o dzieło.

Szczegółową listę akceptowanych przez nas źródeł dochodu (wraz z wymaganiami do nich) – znajdziesz we wniosku online – w liście rozwijanej.

Maksymalna kwota kredytu zależy od wyniku oceny Twojej zdolności kredytowej. Jeśli ta ocena będzie pozytywna, możesz otrzymać od 300 zł do 29 840 zł w zależności od oferty kredytowej dostępnej w sklepie.

Tak, jeśli pozwala na to Twoja zdolność kredytowa. Pamiętaj, aby kolejny wniosek o kredyt złożyć dopiero po zakończeniu poprzedniego wniosku, to znaczy, gdy:

 • otrzymasz od nas potwierdzenie zawarcia umowy na e-mail
 • lub anulujesz poprzedni wniosek
 • lub wniosek zostanie anulowany przez nas.

Tak, ale tylko wtedy, gdy umożliwia to sprzedawca. W takiej sytuacji we wniosku ratalnym online na etapie kalkulacji kwoty raty będzie dostępne pole "wpłata własna".

W przypadku kredytu na uproszczonych zasadach do oceny zdolności kredytowej wymagamy:

 • dowodu osobistego,
 • oświadczenia o wysokości Twojego dochodu (zakres wymaganych danych zależy od źródła Twojego dochodu – prosimy, postępuj zgodnie z informacjami wyświetlanymi na formularzu kredytowym);
 • danych Twojego zakładu pracy lub Twojej firmy – zazwyczaj wystarczy, że podasz ich NIP
 • numeru konta, z którego wykonasz przelew weryfikacyjny na 1 zł.

Na raty możesz kupić większość towarów trwałego użytku. Produkty, których nie możesz kupić na kredyt, nie będą miały dostępnej ratalnej metody płatności w sklepie internetowym.

Zwykle zajmuje nam to mniej niż 15 minut. Czasami może to potrwać dłużej – na przykład, gdy:

 • składasz wniosek w dni wolne od pracy,
 • Twój wniosek będzie wymagał dodatkowej weryfikacji,
 • serwery Biura Informacji Kredytowej są przeciążone lub niedostępne.

Jest to tzw. przelew weryfikacyjny, który udostępniamy jako jedną z metod weryfikacji tożsamości – dzięki niemu możemy potwierdzić Twoje dane.

Tak – aby to zrobić, zaznacz opcję "rezygnuję". Jeśli ją zaznaczysz, my anulujemy wniosek w naszym systemie.

Jeśli nie zrobiłeś jeszcze przelewu weryfikacyjnego na 1 zł, nie musisz nic robić – wniosek zostanie automatycznie anulowany w terminie do 20 dni. Gdy anulujemy Twój wniosek, wyślemy do Ciebie e-mail.

Leasing

Najczęściej zadawane pytania

Niezależnie czy prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, czy reprezentujesz spółkę prawa handlowego - możesz skorzystać z finansowania leasingiem w szybkim procesie PKO Leasing Online. Ocenę kredytową przeprowadzimy błyskawicznie, na podstawie dokumentu tożsamości Reprezentanta firmy - nawet od pierwszego dnia działalności!

  Leasing operacyjny

  Jest to najbardziej popularny rodzaj leasingu. Cechuje go prostota księgowania i związane z nią oszczędności podatkowe, ponieważ każda rata leasingu operacyjnego stanowi w całości koszt uzyskania przychodu. Leasing operacyjny trwa zazwyczaj od 24 do 48 miesięcy, po upływie których przedmiot leasingu przechodzi na własność Firmy (wartość wykupu w PKO Leasing Online wliczona jest w miesięczne raty).

   Leasing finansowy

   W leasingu finansowym Korzystający otrzymuje od razu fakturę na całą wartość sfinansowanego sprzętu. Można ją jednorazowo zaliczyć do kosztu uzyskania przychodu. Ten rodzaj leasingu cechuje się dużą elastycznością pod kątem okresu finansowania - może być zawarty na okres od 12 do 36 miesięcy, niezależnie od rodzaju finansowanego przedmiotu.

   Możesz sfinansować sprzęt już od wartości 1 000 zł netto w prostym i szybkim procesie online.

   Dla Twojego spokoju każdy sfinansowany sprzęt objęty jest polisą majątkową. Jej wartość wliczona jest w ratę leasingu, więc nie musisz spodziewać się żadnych dodatkowych kosztów.

   Umowę podpiszesz tak, jak Ci wygodnie - możesz podpisać ją podpisem kwalikowanym (jeśli jeszcze go nie masz, uzyskasz go poprzez wideoweryfikację w procesie), może także  zostać wysłana do Ciebie kurierem, podpisana w salonie sprzedaży naszego Partnera, a także w każdym z oddziałów PKO Leasing.

   Filtry
   Kategorie
   Loading...
   34 387 29 92